top of page

Mini Dragon Group (ages 6-7)

Публічна·36 учасників

Denisa Grecu - Mai Stai

Fa-ti curaj! Nu are cum sa nu reziste 1 ora fara tine. Poate iese la plimbare in carut/sistem si nu se plictiseste usor. Sau ii dai sa pape pranzul/cina etc, apoi imediat titi si pleci. La noi a functionat cu lapte praf. Daca i se face foame rau(uneori stau si 2 ore in terapie), ii da sotul 50-60 ml de lapte praf. Si apoi din nou la joaca. Si nu interfereaza cu lactatia, stai fara griji. Daca ti-e frica de biberon, ii poti da in canita de apa sau in munchkin cup. Ce incerc sa spun e ca ai variante suficiente, inclusiv mulsul si lasatul laptelui la frigider/congelator. Succes!

Denisa Grecu - Mai Stai

Download File: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Furlcod.com%2F2ufzDI&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw0MO53inuPDRL10RJKVTItL

Destinația preferata in vacanța de iarna este Bucovina, cu peisajele sale superbe. Este minunat sa stai la gura unui șemineu, cu un pahar de vin fiert, cu scortisoara si portocala, după ce toată ziua ai umblat prin zăpada.

Impresia era buna și foarte buna pana sa ajungem. Am msi fost de câteva ori și ne-a plăcut foarte mult. Din păcate de aceasta data, parcând intr-o parcare fin fata hotelului mașina ne-a fost ridicată in primele 5 minute de la sosire, 5 minute in care nu am făcut decât sa intram la Recepție, sa nevinregistram și sa întrebam unde putem parca mașina pe timpul sejurului. Menționam ca in fata hotelului este o parcare in care se aflau și alte trei mașini cu nr. de Bulgaria, este o parcare fara atenționări suplimentare ca nu și voie sa parchezi între anumite ore, sau alte atenționări. Am aflat de la firma de ridicări ca acestea se fac in urma unor telefoane primite de binevoitori și contra comisioane date de firma. Costul recuperării mașinii a fist de 120?de leva pe motiv cs am fi parcat pe un loc destinat persoanelor cu handicap, fara a ne dovedicu ceva acest lucru, locul fiind fara semnalizarea specifica . După certuri inutile am reușit sa ne ridicam mașina și sa o parcăm in parcarea subterana a hotelului contra sumei de 20 de leva pe zi, in condițiile in care pe site hotelul menționează ca aceasta este gratuita dacă stai mai mult de 5 nopți. Recepția ne-a spus sec ca nu Răspunde de mașinile parcate in afara incintei hotelului și ne-a pus o harta in brațe indicându-ne- o zona din stațiune unde existat posibil posibilitatea sa ne găsim mașina., fara a ne indica numele firmei care ridica mașini și fara alte indicații suplimentare. A urmat căutarea uneia taxi, amabilitatea șoferului de a ne înțelege problema și ne conduce unde trebuie și scandalul fara rost cu cei care fac asta . Deci vacanța a demarat foarte plăcut , I subs fost pierduta, oar noi stir si de Nervi. Vi intro Tara straina , nu cunosti asa zisele noi obiceiuri , pana sa te interesezi, te trezesti cu masina ridicata si asta a durat fix 5 minute.

Statiunea e frumoasa si animata, multe cluburi si terase, bazaruri. Nisipul fin, apa curata, tot felul de posibilitati de distractie, parasuta, saltele de apa, foarte distractiv totul. Aglomerat insa, asa cum ii sta bine unei luni de august, m am trezit foarte de dimineata sa prind sezlonguri, ceea ce n a foat neaparat o problema. N a fost chiar asa ieftin cum auzisem, preturile nu s chiar mici. Spre exemplu, pt 2 sezlonguri cu umbrela, in weekend, am platit 30 leva, adica aproape 90 lei. Nu i f mult, dar nici putin, dar avand in vedere cererea, era cumva normal. In rest, preturi cam de Bucuresti,de restaurant/club.. 3 leva o cola, 10-15 leva un cocktail normal, deci nu chiar asa ieftin. Pana si Mc Donald s e ceva mai scump ca in Romania. Dar n a contat, in vacanta nu stai sa numeri fiecare ban, deci a fost f ok. Ne am distrat foarte mult.

Partiile chiar sunt faine si diversificate, găsești pentru orice nivel. Pin schimb cozi interminabile la gondola stai si o ora la coada sa urci , asa ca noi am.urcat de fiecare dată cu masina pana la 1600.Alti bani pentru parcare si in concluzie irelevant faptul că hotelul era aproape de gondola.

Servicii foarte bune, operatorii foarte politicosi, livrarea prompta si la scara blocului cu posibilitatea de a fi adusa in casa contra unor sume rezonabile in prealabil alese la comanda, impachetare foarte modulara si usor de transportat, mobila foarte frumoasa, usor de asamblat odata ce intelegi schema si prinderi bine gandite, reduceri substantiale ocazional daca stai sa urmaresti produsul favorit si nu te grabesti. Nota 10 pentru tot! Giurgiuvenii care au mobila tot apartamentul de la videnov :) 041b061a72

Про групу

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Учасники

• Fred Bryan
    Fred Bryan
  • Андрей Махнатий
    Андрей Махнатий
  • Viego
    Viego
bottom of page